Bursa’da, ‘kökünü kurutma operasyonu’ düzenlendi

Bursa’da, evvelce belirlenen 110 şüpheliye yönelik 70 adrese şafak vakti eş vakitli narkotik operasyonu başlatıldı. ‘Kökünü Kurutma’ ismi verilen operasyona, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hatalarla Uğraş, Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret (KOM), Asayiş, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü grupları katılıyor.

BİN 700 İŞÇİ KATILIYOR

Bin 700 çalışanın vazife aldığı operasyona 1 helikopter ve 3 İHA ile havadan dayanak veriliyor. Operasyonda 9 narkotik dedektör köpeği de aramalara katılıyor. 

Ekipleri operasyona uğurlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik İdare Sistemi (KGYS) İdare Merkezi’nde operasyonu şahsen takip etti.

BAKAN SOYLU’DAN OPERASYON AÇIKLAMASI

Operasyonla ilgili konuşan Bakan Soylu, “Bu sabah itibariyle bin 730 arkadaşımızın katıldığı,  110 uyuşturucu satıcına yönelik bir operasyondu. 110 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verildi, şu anda kadar 95’i gözaltına alındı. Bu Bursa’ya son bir buçuk ayda ikinci gelişimiz. İkinci kökünü kurutma operasyonumuz. Gerekirse bin kez geliriz. Daha dün Diyarbakır’da 1900 kilonun üzerinde esrar ele geçirildi. Gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Milletimiz bizlere itimat etsin. Bu problemin kökünü kurutmaya ant içtik.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir