Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, başörtüsü için anayasa değişikliği çağrısı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, TBMM 28. Yasama Dönemi’nin ilk AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini her anı hafızalara kazınan süper bir zaferle kazanmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. Tarihimizin en kritik seçimlerinden birini zaferle taçlandıran dava arkadaşlarımam teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı’nda bir arada hareket ettiğimiz ortaklarımız da fevkalâde gayretler harcadı. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnirken meydanlarda kurmuş olduğumuz ittifakımızı seçimlerle daha da güçlendirdik.

KILIÇDAROĞLU’NA ”16’LI MASA” YANITI

İradelerine sahip çıkan depremzedelerimize teşekkür ediyorum. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza minnettarlığımızı bilhassa söz ediyorum. Bu seçimlerde tüm gözlerin Türkiye’ye döndüğünü gördük. Dün tekrar İslam dünyasından bir ülkenin ismini vermeyeceğim temsilcisi ziyaretime geldi dedi ki ‘Bizde AK Parti’ye çıkan oy yüzde 99.’ Ne diyorlar 6’lı masa artık ne diyor ‘Gerekirse 16’lı masa.’ Yetmez bunu daha da artırman lazım. Masadaki ortakları çoğaltmak sonuç vermez bu millet irade eser hizmet ister. Palavrayla dolanla bir yere varılmaz. Bu masaya ben kumar noter masası demedim diyen o masanın etrafındakiler. Olay bu kadar acı basiretsiz ve sonucu de ortada.”

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇAĞRISI

Eğer dürüstseniz samimiyseniz yeni yasama periyodunda başörtüsü problemini anayasa ile teminat altına alalım.

”UÇKURU KAPTIRMIŞSINIZ”

Dürüst değilsiniz uçkuru kaptırmışsınız uçkuru. Global güç odaklarından aferim alabilmek ismine LGBT belasını yasallaştırmaya çalıştınız. Bay Bay Kemal siz LGBT’cisiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir